Pádár Nikolett olimpiai szintet úszott, Márton Richárd egyéni csúccsal döntős

Koszticsák Szilárd / MTI

Azok után, hogy Kós Hubert országos csúcsot úszott száz háton, két másik magyar úszó is fantasztikusan szerepelt a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyein.

Előbb Pádár Nikolett ugrott medencébe 200 méter gyorson, az elődöntős futamán a harmadik helyhez is rettentő közel volt, végül negyedikként csapott célba és  1:56.55 perces egyéni csúccsal teljesítette az olimpiai szintidőt (1:57.26). Sajnos tizedikként zárt összesítésben, így a döntőbe nem sikerült bejutnia, de azt ígérte a 17 éves úszó, hogy a párizsi olimpián megmutatja, hogy ott a helye.

Nem sokkal később a Milák Kristóffal együtt edző Márton Richárd úszott 200 pillangón a döntőért és második helyen ért célba a futamában. Az 1:54.54-es idő végül a hatodik helyre volt elég, így bekerült a fináléba is.

Amikor láttam, hogy a lámpa a kettest mutatja, nem is hittem el. Nem tudtam, hogy hányadik vagyok, csak csináltam és nyomtam. Most csak egy nagy pihenésre várok, de életem úszása lesz holnap

– nyilatkozta meglepetten Márton az M4 Sportnak.

Ezzel a keddi versenynapon mindhárom medencébe ugró magyar versenyző megdöntötte egyéni rekordját.