Legyőzték a román csodaúszót, a vb-dobogóról is lemaradt

Clive Rose / Getty Images

Meglepetésre David Popovici csak a negyedik helyen végzett a férfi gyorsúszók 200 méteres versenyében. Lehajrázta őt a győztes Matthew Richards, az ezüstérmes Tom Dean és a bronzérmes Hvang Szun Vo.

A 2022-es budapesti vizes vébé egyik sztárja volt Popovici, aki 17 évesen is elverte a világot, 100 és 200 gyorson sem talált legyőzőre. De duplázott az Európa-bajnokságon is, tarolt a junior vébén és Eb-n is, illetve szerzett egy ezüstöt a rövidpályás vébén is.

Ezúttal is sokáig vezetett, még az utolsó hossz felénél is, ám látványosan lelassult a táv végére, így hárman is megelőzték. Ő úszta le leglassabban az utolsó 50 métert.

Az M4 rákérdezett nála a döntő után, hogy mi történt, de a 18 éves sportoló azt mondta, őt nem sokkolja az eredmény, a sportban előfordul ilyen. A fontos, hogy tanuljon ebből.

Popovic 100-on javíthat, ahol ő a világrekorder.