Fucsovics második wimbledoni meccse is félbeszakadt

Marijan Murat/picture alliance via Getty Images

Az első fordulóhoz hasonlóan Fucsovics Márton második mérkőzése is félbeszakadt a wimbledoni teniszbajnokságon.

A magyar játékos a nyitányon esőzés miatt nem tudta befejezeni a 8. helyen kiemelt holland Tallon Griekspoor elleni meccsét, másfél nappal később azonban megnyerte az összcsapást, sőt szettet sem veszített.

Csütörtökön az amerikai Marcos Giron várt rá, aki ellen rögtön megijesztette rajongóit, mert elcsúszott egy labdamenetnél. Ennek dacára a rövidítést úgy nyerte Fucsovics, hogy ellenfele csak két pontot szerzett. A folytatásban a nyíregyházi teniszező 2:1-nél vette el Giron adogatását, majd rutinosan végigvitte előnyét, kiszerválta a játszmát. A harmadik szettben azonban 3:2-nél brékelt az amerikai, sőt 6:4-re nyert is a sokat hibázó Fucsovics ellen.

Negyedik játszmára azonban már nem került sor, a játékvezető bejelentette, hogy sötétedés miatt felfüggeszti a mérkőzést, amely pénteken 7:6 (7-2), 6:3, 4:6-os állásról folytatódik.