Nem hitte el a hatszoros világbajnok, hogy nem vette be a kanyart

Twitter
Twitter

A címvédő Francesco Bagnaia győzelmével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíja a MotoGP kategóriában.

Nagy meglepetést okozott a hatszoros világbajnok Marc Márquez (Honda) ugyan az első sorból rajtolhatott, de a hatodik körben elesett a motorjával. Senki sem bántotta, egyszerűen elhibázta a kanyart, ez pedig a felvételek alapján a csapatát és saját magát is alaposan meglepte.

Bagnaia a szombati sprintfutamos győzelme után a vasárnapi főversenyen is elsőként ért célba, ráadásul a dobogó második és harmadik fokára is Ducati-versenyző állhatott fel Jorge Martin és Johann Zarco személyében. Bagnaia ezzel a sikerrel 21 pontra növelte az előnyét az összetettben az olasz Marco Bezzecchivel szemben, aki Mugellóban nyolcadikként zárt vasárnap.

Végeredmény – MotoGP, Olasz Nagydíj (23 kör, 120,635 km)

1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 41:16.863 perc
2. Jorge Martin (spanyol, Ducati) 1.067 másodperc hátrány
3. Johann Zarco (francia, Ducati) 1.977 mp h.

A pontverseny állása 6 futam után (még 14 van hátra): 1. Bagnaia 131 pont, 2. Marco Bezzecchi (olasz, Ducati) 110, 3. Martin 107