Carlos Alcaraz után Novak Djokovic is kiesett Rómában

Giampiero Sposito/Getty Images

A negyeddöntőben kiesett a címvédő és világelső Novak Djokovic a római salakpályás tenisztornán.

A szerb klasszist a dán Holger Rune búcsúztatta 6:2, 4:6, 6:2-vel, 2 óra 17 perces mérkőzésen. Ezzel a mindössze 20 éves skandináv elmondhatja magáról, hogy pozitív a mérlege Djokoviccsal szemben: két győzelem mellett csak egy 2021-es veresége van a US Openről. Az pedig külön rossz hír Djokovicnak, hogy a második szettben fájdalomcsillapítót kért a masszőrtől.

Kedden Carlos Alcarazt búcsúztatta Marozsán Fábián, szerdán Novak Djokovic zúgott ki, csütörtökön a sorban őket követő, világranglistán harmadik helyezett Danyiil Medvegyev lép pályára. Az idei torna eredményeit látva nem lehet nyugodt a Yannick Hanfmann elleni meccs előtt.