Két magyar arany a kajak-kenu világkupán

A vasárnapi 500 méteres döntőkben két arany- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupán.

A zárónapi hat döntőből ötben voltak érdekeltek a magyar versenyzők, négy számban két hazai hajónak is drukkolhattak azok a szurkolók, akik a rossz idő – hideg és eső – ellenére kilátogattak a Maty-éri pályára.

Nádas Bence tavaly Kopasz Bálinttal nyert világ- és Európa-bajnokságot a férfi kajakosok új olimpiai számában, K-2 500 méteren, ezúttal pedig egy másik tokiói bajnokkal, Tótka Sándorral aratott magabiztos győzelmet (képen).

Férfi C-2 500 méteren – amely Párizsban már szintén ott lesz a programban – ugyancsak két hazai kettős szállt vízre a fináléban. Fekete Ádám a rutinos Korisánszky Dáviddal térdelt hajóba, és nyert.