Hoki-vb: kikaptunk az USA-tól, de nincs miért szégyenkezni

A hősiesen küzdő magyar válogatott 3-1-re kikapott az esélyesebb Dániától a jégkorong-világbajnokság tamperei csoportjának első fordulójában. A szombati játéknap után

alig 20 óra idő maradt a pihenésre,

mivel vasárnap késő délelőtt újra jégre lépett Kevin Constantine csapata.

1. harmad:

A jégkorong világranglista 4. helyén álló sportági nagyhatalom, az USA válogatottjával szemben remekül kezdtünk, Sofron István révén már a 5. percben megszerezte a magyar válogatott a vezetést. Íme a gól.

Három perccel később Alex Tuch egy eladott magyar korong után vezetett gyors akció végén egyenlített, majd egy perccel az első harmad vége előtt Bonino szintén egy, a magyar harmadban elcsipett rossz passz után a vezetést is megszerezte az amerikaiaknak.  Íme az USA második gólja:

Így az első harmad után 2-1-es USA vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

2. harmad:

A folytatásban a 4. percben előbb újra Bonino használt ki egy fórt, majd a 14. percben Coronato ugratta ki remekül Gauthiert, aki nem hibázott.

Sajnos ebben a játékrészben már kidomborodott a két csapat közti különbség. Míg az első harmadban a 10 amerikai próbálkozásra 7 megy is jutott, addig ebben a harmadban 19–3-at mutatott a kapuralövési statisztika, ami azt jelentette, hogy 40 perc után már majd háromszor annyit lőttek kapura (29-10), mint mi.

3. harmad:

Ezt a tempót, amit az NHL-hez szokott játékosok diktáltak, sajnos már nem bírtuk. A 2. percben újabb góllal növelték az előnyüket, ezúttal Connor Mackey révén,

majd három perccel később Grimaldi gyűjtött be egy lecsorgó korongot és lőtte ki nagy erővel a rövid felsőt. A vége előtt két perccel még Luke Tuch is ütött egy bombagólt, ezzel alakult ki a 7-1-es végeredmény.

A kapuralövési mutató 50–14 lett a végén, és ugyan kapusunk Horváth Dávid hét gólt, de 43 védéssel zárt. A záróharmadban egyszer kifejelte a labdát.

Jégkorong világbajnokság, A-CSOPORT (Tampere)

EGYESÜLT ÁLLAMOK–MAGYARORSZÁG 7–1 (2–1, 2–0, 3–0)

Tampere, Nokia Aréna, 5000 néző.
Játékvezetők: Frandsen (dán), Hunnius (német) – Cattaneo (svájci), Wyonzek (kanadai)

Egyesült Államok: Petersen – Samberg, Perbix / Thrun, Perunovich / Mackey, Hutson / Attard, L. Tuch – Bonino, Grimaldi, A. Tuch / O’Connor, Eyssimont, Garland / Tynan, Gauthier, Mazur / Farrell, Björk, Coronato.
Szövetségi kapitány: David Quinn.

Magyarország: Horváth D. – Stipsicz, Fejes / Szabó B., Hadobás, / Kiss R., Horváth M. / Pozsgai, Garát – Sebők B., Galló, Hári / Sofron, Bartalis, Erdély / Nagy G., Kóger, Papp K., / Nagy K., Csányi, Vincze P.
Szövetségi kapitány: Kevin Constantine.