Vezetett a bunyós, mégis leléptették a vb-övért folyó meccsen

Szombat este a WBA betöltetlen kisváltósúlyú világbajnoki címéért lépett kötelek közé Las Vegasban, az amerikai Rolando Romero, és a venezuelai Ismael Barroso.

A profiboksz.hu beszámolója szerint a találkozó sokáig beszédtéma lesz, lévén a vb-címmeccsen a 40 éves Barroso hiába vezetett mindhárom ringbírónál (76-75, 77-74, 78-73), a 9. menet vége előtt alig fél perccel Tony Weeks vezetőbíró sokakat meglepve közbeugrott, és leléptette.

Az összecsapás során szinte végig Barroso volt a támadóbb felfogású, és a harmadik menet végén padlóra is tudta küldeni 27 éves vetélytársát.

A 9. menetben aztán hirtelen változott a helyzet. Romero a sarokban egy balossal megrendítette ellenfelét, majd jobb kézzel rásegítve padlóra lökte.

Tony Weeks ekkor rászámolt a venezuelaira. Fél perccel a gong előtt Romero ismét a sarokba terelte ellenfelét, ahol kialakult egy adok-kapok, és ekkor ugrott közbe a vezetőbíró aki hirtelen leléptette Barrosót, majd kihirdette Romero TKO győzelmét.