Ripityára verte ellenfelét a visszavágón, BL-elődöntős a Győri ETO

Krizsán Csaba / MTI

A Győri Audi ETO KC szombaton 37-28-ra legyőzte a dán Odense HB csapatát, így kettős győzelemmel jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

A hazaiak két percen belül 3-0-ra elléptek, és a különbség nagyjából állandósult a folytatásban, mivel az ETO szinte hiba nélkül játszott. Az Odense vezetőedzője, Ulrik Kirkely 15-10-es hátrányban időt kért, de ez sem segített, már a félidőre is hétgólos előnyt dolgozott ki a Győr (21-14). Térfélcsere után hét perc alatt hét gólt lőtt és egyet sem kapott a Győr (28-14). A dánok ezért aztán a mérkőzés utolsó 20 percében azon dolgoztak, hogy minél kevesebbre csökkentsék a különbséget. Végül kilenc góllal kapott ki az Odense.

A címvédő norvég Vipers Kristiansand is ott lesz a négyes döntőben, mivel a negyeddöntő szombati visszavágóján házigazdaként 40-31-re legyőzte Korsós Dorina csapatát, a román Rapid Bucuresti-et.