Megállt nyújtani, mégis megnyerte a London Marathont

John Walton/PA Images via Getty Images

A kenyai Kelvin Kiptum versenycsúccsal győzött, míg a nőknél a távon debütáló holland Sifan Hassan nyert vasárnap a London Marathonon, írja az MTI.

A 23 éves Kiptum – aki tavaly Valenciában győzelemmel debütált a maratonon – 2:01:25 órás eredményével minden idők második legjobb idejét futotta 42 kilométeren, és a célba érkezést követően kimerülten rogyott össze a földön.

Az 5 és 10 ezer méteren is olimpiai bajnok Hassan diadallal mutatkozott be a maratoni távon, pedig a verseny elején még úgy tűnt, hogy kénytelen lesz feladni a küzdelmet. A 30 éves középtávfutónak szemmel láthatóan nagy fájdalmai voltak, és meg kellett állnia nyújtani, de nem adta fel, és hat kilométerrel a cél előtt átvette a vezetést, majd elképesztő erőket mozgósított az utolsó 100 méteren.

A négyszeres olimpiai bajnok brit Sir Mo Farah a kilencedik helyen végzett (2:10:28) utolsó maratonján, és megerősítette, hogy a szeptemberi Great North Run elnevezésű félmaraton lesz az utolsó versenye.