14 gólos vereséggel estek ki a Fradi kézisei az Európa Ligából

fradi.hu
fradi.hu

A Ferencváros férfi kézilabdacsapata kedd este 43-29-re kapott ki az Európa Liga nyolcaddöntőjében a Montpellier otthonában.

Az első mérkőzésen 36-30-ra nyertek a franciák, az FTC idegenben pedig még kevésbé tudott versenyre kelni a jóval erősebb ellenfelével. A 11. percben még csak 7-5-re vezetett a hazai csapat, de a gyengülő védekezés és sok hiba miatt folyamatosan nőtt a különbség. Pásztor István vezetőedző a 27. percben már másodszor kért időt, félidőben már 23-11 állt az eredményjelzőn.

Térfélcsere után a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes 16 gólos előnyt dolgozott ki, így aztán kényelmesen cserélgethette játékosait is. A Montpellier végül 14 góllal nyerte meg a találkozót. A Fradi így is büszke lehet magára az EL-szereplés miatt, ugyanis az egyetlen csapat volt, amely a selejtező első fordulójából eljutott a nyolcaddöntőig.