Fucsovics olyan játékost vert, akit korábban még sosem

Harry How / Getty Images

Fucsovics Márton bejutott az Indian Wells-i tenisztornán a harmadik fordulóba, miután bravúros, 6:4, 6:2-es győzelmet aratott a 16. kiemelt, Alex De Minaur, ellen. A következő ellenfele a szlovák Alex Molcan lesz.

A világranglistán 84. Fucsovics az első szettben a 4:0-s vezetésért adogathatott, ausztrál ellenfele azonban 4:4-nél egyenlíteni tudott. A következő két gémet, így a szettet is behúzta a magyar játékos. Fucsovics Márton a második játszmában 2:0-ról még hagyta visszajönni az ellenfelet, de egálról aztán négy játékot nyert zsinórban, szűk másfél óra alatt jutott tovább.

Fucsovics korábban még nem győzte De Minaurt, illetve most először jutott be az Indian Wells-i tornán a harmadik fordulóba, azaz a 32 közé.