Dánia történelmet írt a kézilabda-világbajnokságon

Jessica GOW / TT NEWS AGENCY / AFP
Korábban még sohasem fordult elő a férfi kézilabda-világbajnokságok történetében, hogy egy válogatott egymást követő három alkalommal is aranyérmes lett volna. Mostantól azonban van ilyen válogatott. Dánia 2019 és 2021 után harmadszor is az első helyen végzett.

Kiválóan kezdett a címvédő, az 5. percben 3-0-ra, a 7. perc végére 6-2-re vezetett úgy, hogy a kapuban Niklas Landin szédületesen védett, a vb-újonc Simon Pytlick pedig háromszor is betalált.

A franciák kapusa, Vincent Gérard a 10. percben találkozott először a labdával, kellett is, mert csapata csak futott az eredmény után. De sikerrel, mert a jobb védekezés és a bele-belehibázó dánok miatt szorossá vált a meccs, a félidőben csak egy gól volt a címvédő előnye (16-15).

Ennél közelebb azonban nem sikerült lopakodni, 25-24 után ráadásul a dánok a kiválóan játszó Rasmus Lauge vezérletével folyamatosan növelték az előnyüket és végül 34-29-re nyertek.

Harmadik világbajnoki címével Dánia maradt az örökranglista 4. helyén – a hatszoros világbajnok Franciaország és a négyszeres győztes Svédország és Románia mögött. Ugyanakkor Nikolaj Jacobsen csapata elmondhatja magáról, hogy rajta kívül sorozatban háromszor senki sem tudott nyerni.

A bronzérmet Spanyolország nyerte, mivel 39-36-ra legyőzte a házigazda és Európa-bajnok Svédországot.

Kézilabda-vb

Döntő
Dánia – Franciaország 34-29 (16-15)

a 3. helyért:
Spanyolország – Svédország 39-36 (18-22)

az 5. helyért:
Németország – Norvégia 28-24 (16-13)

a 7. helyért:
Egyiptom – Magyarország 36-35 (17-11, 28-28, 29-29, 31-31, 33-33) – kétszeri hosszabbítás után