Először játszott a veszprémi klasszis a kézivébén

Mateusz Slodkowski/DeFodi Images via Getty Images

A címvédő Dánia jutott elsőként fináléba az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokságon, mivel a pénteki elődöntőben 26-23-ra legyőzte Spanyolországot.

Az eredmény 4-4-ig volt kiegyenlített, ezt követően a skandinávok elléptek riválisuktól, félidőben már öt góllal vezettek (15-10). Térfélcsere után már egy kicsit visszafogottabban játszott a címvédő, de hiába zárkóztak fel a spanyolok, egyszerűen nem engedte ki a kezéből Dánia a győzelmet.

Dánia legutóbb 2017 januárjában veszített vb-mérkőzést – épp Magyarország ellen –, azóta 25 győzelemnél és két döntetlennél tart, ezzel vb-csúcstartó.

Érdekesség, hogy a Telekom Veszprém légiósa, Rasmus Lauge Schmidt először lépett pályára a világbajnokságon sérülése miatt. Összesen 9 percet és 49 másodpercet töltött a pályán, ez idő alatt egyszer sem lőtt kapura. Dánia ellenfele Franciaország, vagy Svédország lesz a fináléban.