Még az ütője is kiesett a kezéből, de övé lett az Australian Open egyik legbravúrosabb pontja

TOM GOYVAERTS / BELGA MAG / AFP

Az idei Australian Open egyik legbravúrosabb megoldását mutatta be a monacói Hugo Nys a férfi párosok harmadik fordulójában.

Már úgy tűnt, a pont a Rajeev Ram, Joe Salisbury párosé lesz, de Nys másképp gondolta, és egy lecsapás után egészen lehetetlen helyről is visszaadta a labdát, még úgy is, hogy a mozdulat után az ütő kiesett a kezéből. De az erőfeszítéseit siker koronázta, mert az átemelés után Salisbury a hálóba püfölte a labdát.

Azt a meccset három játszmában nyerte meg Nys partnerével, a lengyel Jan Zielinskivel, de a duó azóta ment még egy kört, miután a negyeddöntőben 6:1, 6:4-re győzte le a francia Arthur Rindeknech, Benjamin Bronzi párost.

Női egyesben a kétszeres bajnok (2012, 2013) Viktorija Azarenka két szettben verte az amerikai Jessica Pegulát.

Eredmények, negyeddöntő:

nők:
Azarenka (fehérorosz, 24.) – Pegula (amerikai, 3.) 6:4, 6:1
Ribakina (kazah, 22.) – Ostapenko (lett, 17.) 6:2, 6:4

férfiak:
Hacsanov (orosz, 18.) – Korda (amerikai, 29.) 7:6 (7-5), 6:3, 3:0-nál Korda feladta