Sport lineup

A Los Angeles Lakers 32 ponttal kapott ki a második negyedben, mégis nyerni tudott

Steph Chambers / Getty Images

A Los Angeles Lakers hatalmas fordítással 121-112-re legyőzte a Portland Trail Blazers csapatát az NBA-ben.

Őrült nagy hátrányt kellett ledolgoznia a Lakersnek, mivel a 33-26-ra megnyert első negyed után 45-13-ra a Blazers nyerte a második játékrészt. A meccs felénél így aztán 71-46 állt az ererdményjelző táblán. Ezen a ponton arra készült a Los Angeles-i csapat, hogy 1972 óta az első csapat legyen az NBA-ben, amely harmincnál több ponttal kikapott egy negyedben, mégis nyerni tudott. A Lakers pedig megcsinálta.

Belehúztak a vendégek, a harmadik negyedben olyan ellenállhatatlan játékkal rukkoltak elő, hogy a Blazersnek ahhoz is erőlködnie kellett, hogy a 25 pontos előnyéből legalább ötöt megtartson a zárásra. Az utolsó negyedre is megmaradt a lendület, amikor már csak 7 perc és 54 másodperc maradt a meccsből, már a Lakers vezetett 98-97-re, innentől pedig nem is engedte ki a győzelmett a kezéből.

Ekkora hátránynál két dolgot tehetsz, vagy elengeded és a következőn javítasz, vagy azt teszed, amit a harmadik negyedben mutattunk, vagyis felveszed a kesztyűt. A hozzánk hasonló kompetitív játékosokból álló csapatok nem azok, akik elengedik a meccseket. Ez a klub nem ilyen

– idézte az ESPN LeBron Jamest a sikert követően.

A Lakers sztárja remekelt a Blazers ellen, 37 pontot dobott és 11 lepattanót kaparintott meg, mellette Thomas Bryant is óriási meccset hozott a maga 31 pontjával és 14 lepattanójával.