Győzelemmel zárta a BL őszi idényét a Szeged

Beate Oma Dahle / MTI / EPA / NTB

A Szeged szerdán 34-32-re nyert a norvég Elverum otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének tizedik fordulójában.

A norvégok kezdtek jobban, de 5-3-ra után a magyar csapat belehúzott és 6-0-s sorozattal fordított. Nem roppantak össze a skandinávok, tartották a tempót, de 13-15 után elhúzott a Szeged és már szünetre ötgólos előnnyel vonult. Térfélcsere után is gyors támadásokkal operált az Elverum, sőt egy 4-0-s szériával egy gólra csökkentette a különbséget, ennek ellenére a Szeged már nem engedte ki a meccset a kezéből.

A januári olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt szünet következik a BL-ben, a 11. fordulót február 8-án és 9-én rendezik. A Szeged négy sikerrel és hat vereséggel zárta az őszi szezont.