Fontos és nagyarányú győzelmet aratott a magyar bajnok a BL-ben

Ujvári Sándor / MTI

A Pick Szeged házigazdaként 36-27-re nyert szerdán a szlovén RK Celje PL ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

A szegediek támadójátéka viszonylag jól működött a meccs elején, ennek ellenére nem tudtak ellépni a Celjétől, mert a védekezésük nem volt kellően határozott. Nem is sikerült sokáig két gólnál nagyobb előnyre szert tenni, de 11-11 után 12 percig nem kapott gólt a magyar csapat és egy 7-1-es sorozattal ellépett, a szünetben 18-12-re vezetett.

A második félidő elején a szlovénok elveszítették Ante Ivankovicot, aki megkapta harmadik kiállítását, ezért nem térhetett vissza a pályára. Mirko Alilovic remekelt a hazai kapuban, így tovább nőtt a különbség, a 44. percben már 26-16 volt az állás. A szegediek a biztos vezetés tudatában némileg kiengedtek, ezt egy 5-1-es sorozattal használta ki a Celje, amely kettős emberelőnyben is játszhatott, de nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez.