Van egy torna, amin Nadal el van átkozva, meglepetésre most is kiesett

Antonio Borga / Eurasia Sport Images / Getty Images

Nem jutott be a legjobb 16 közé Rafael Nadal az 5,41 millió euró (2,23 milliárd forint) összdíjazású párizsi keménypályás férfi tenisztornán. A másodikként rangsorolt spanyol játékos az első szettet még 6:3-ra nyerte meg, ám végül több mint két és fél órás találkozón kikapott az amerikai Tommy Paultól. Az utolsó játszmában már csak egy gémet nyert.

Nadal tizedik alkalommal indult karrierje során a Paris Mastersen, a legjobb eredménye, hogy 2007-ben a döntőig jutott. Korábban négy alkalommal is az elődöntő jelentette a végállomást számára, míg a mostani, második fordulós búcsúja a második legkorábbi – 2003-ban a selejtező első körében kikapott.

A 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol csaknem két hónapos kihagyás után versenyzett ismét: a US Open nyolcaddöntője óta csak a meghívásos Laver Kupán lépett pályára, az élsporttól Londonban elköszönt Roger Federer párospartnereként.