Vízilabda Eb: kiütöttük Szlovéniát

Illyés Tibor / MTI

A csalódást keltő hazai világbajnokság 7. helye után új szövetségi kapitánnyal, és átszervezett, több újoncot felvonultató csapattal kezdte meg hétfőn a férfi vízilabda-válogatott a spliti Európa-bajnokságot.

Märcz Tamás helyett egy másik korábbi olimpiai bajnok, Varga Zsolt irányít immár, aki három rutinos játékost is kihagyott. Varga Dénest – jelenleg pihenésre van szüksége –, Vámos Mártont – szemműtétje után lábadozik – kézzelfogható okok miatt kénytelen mellőzni, míg Hárai Balázs játéka helyett egyszerűen máséra kíváncsi.

Súlyos vereségbe szaladt bele a női pólóválogatott az Eb-n
Csak annak örülhet a csapat, hogy a közte tíz nem lett meg a hollandoknak.

Ilyen előzmények után a szlovénok elleni nyitómeccs első negyede szoros, 4-3-as magyar vezetéssel zárult, aztán a második negyed elején pillanatok alatt elléptünk 8-4-re, és a második félidőre már öt gólos előnnyel 10-5-el fordult rá a válogatott.

A harmadik negyed gyértelmű magyar fölényt hozott – a szlovének alúl ahogy mondani szokás „kihúzták a sámlit”,(6-0) –, míg a negyedikre már tán hangyányit lankadt a figyelem (7-2), de így is végül nagy arányú győzelem (23-7) lett a vége.

Csak az nem lőtt gól a magyar csapatból, aki nem játszott.

A magyarokkal egy, a D-csoportba kerülő olimpiai bajnok szerb férfi vízilabda-válogatott 18-3-as, azaz 15 gólos könnyed győzelemmel rajtolt Izrael ellen. A magyar csapatnak egyel jobb a gólkülönbsége (16), ezért a válogatottunk az első fordulót követően vezeti a csoportját.

Azonban mivel Izraelt a Varga-legénység alighanem fél kezét a gatyába dugva is legyőzi majd péntek reggel, így a csoportelsőség, avagy az, hogy ki jut rögtön a negyeddöntőbe, minden bizonnyal a szerdai szerb-magyaron dől majd el. A csoportmásodik- és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért.

Vízilabda Eb, férfiak, első forduló, 1. forduló, eredmények

Magyarország–Szlovénia 23–7 (4–3, 6–2, 6–0, 7-2)
Helyszín:
Split.
Játékvezetők: Sebastien Dervieux (francia), Horváth Róbert (szlovákiai)

A csoport:
Montenegró-Georgia 14-11 (5-3, 4-2, 4-3, 1-3)

C csoport:
Spanyolország-Románia 16-9 (4-1, 4-2, 5-4, 3-2)

D csoport:
Szerbia-Izrael 18-3 (3-0, 8-1, 3-1, 4-1)

A magyar válogatott kerete:

Kapusok: Lévai Márton (Genesys OSC Újbuda), Vogel Soma (FTC-Telekom)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel, Konarik Ákos, Nagy Ádám (mindhárom Szolnoki Dózsa), Ágh György (BVSC-Zugló), Burián Gergely, Manhercz Krisztián (mindkettő OSC), Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Német Toni, Vigvári Vendel (mind FTC), Vadovics Viktor (A-Híd VasasPlaket), Zalánki Gergő (Pro Recco – Olaszország)

12:00     Szerbia-Izrael
14:00     Magyarország-Szlovénia (tv: M4)

A 13. helyért 10:30
A 9-12. helyért 12:00     3 vesztese-5 vesztese (Q1), illetve 13:30     4 vesztese-R5 vesztese (Q2)

A 9. helyért 11:30
Az 5-8. helyért 14:00     Q3 vesztese-Q5 vesztese  illetve 15:30     Q4 vesztese-Q6 vesztese