Garros: döbbenetes formában a két magyart is kiverő teniszező

JULIEN DE ROSA / AFP

A 20. helyen kiemelt horvát Marin Cilic továbbjutott a nyolcaddöntőből a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyében. A világranglista 23. helyezettje hétfő este a másodikként rangsorolt orosz Danyiil Medvegyevet győzte le meglepően simán, három szettben, 6:2, 6:3, 6:2-re 1 óra 47 perces mérkőzésen.

Cilic az első fordulóban Balázs Attilát, a másodikban Fucsovics Mártont, majd a harmadikban a francia Gilles Simont búcsúztatta – eddig egyedül Fucsovics tudott ellene szettet nyerni.

Fantasztikus meccs volt az első ponttól az utolsóig. Élveztem a légkört, élveztem az éjszakai játékot. Hihetetlenül teniszeztem, pályafutásom egyik legjobb mérkőzését játszottam

– nyilatkozta Cilic, aki pályafutása során harmadszor jutott el a negyeddöntőig Párizsban.

Következő ellenfele az ugyancsak orosz Andrej Rubljov, a salakpályás Grand Slam-torna hetedik kiemeltje lesz. A felek korábban hatszor találkoztak, Rubljov vezet 4-2-re, de a legutóbbi mérkőzést Cilic 7:5, 7:6, 3:6, 6:3-ra megnyerte az év elején az Australian Openen.