„Soha nem voltam a legerősebb és a leggyorsabb, de egyiknek sem kell lenned, hogy a legjobb legyél” – Mark Cavendish szakaszt nyert Magyarországon

Mark Cavendish nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny utolsó magyarországi szakaszát.

Vasárnap Kaposvárról indulva 201 kilométer teljesítése várt a 176 fős mezőnyre. A rajt előtt elállt az eső, így száraz időben indulhattak el a kerékpárosok. Sprintbefutó döntötte el a szakaszt, amit a 36 éves Mark Cavendish nyert, aki 9 év után nyert újra Giro-szakaszt.

Vannak olyan srácok, akik ugyanolyan gyorsak és erősek, mint te. Én soha nem voltam a legerősebb és a leggyorsabb, nem kell egyiknek sem lenned, hogy a legjobb legyél. Hihetetlen volt az utolsó szakasz, a közönség pedig zseniális. Az emberek szeretik a kerékpársportot, a Girót és a Grande Partenzát. Megtiszteltetés volt itt lenni és nyerni

– idézte az MTI a sportági ikont.

Az összetettben változatlanul a holland Mathieu van der Poel áll az élen, legjobb magyarként Fetter Erik a 41. helyen haladt át a célvonalon, a magyar kerékpáros szerint méltó zárása volt a vasárnapi szakasz az itthoni etapoknak.