Liu Shaolin Sándor és Krueger John-Henry sem indul a világbajnokságon

Kovács Tamás/MTI

Liu Shaolin Sándor és Krueger John-Henry sem indul áprilisban a rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon.

A két versenyző februárban a pekingi játékokon tagja volt a bronzérmes vegyesváltónak, egyéniben ugyanakkor nem sikerült dobogóra állniuk. Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Liu Shaolint kizárták 1000 méteren, pedig elsőként haladt át a célvonalon, míg a négy éve még amerikai színekben olimpiai ezüstérmes Kruegernek nem sikerült döntőbe jutnia. A két versenyző hiányában a junior válogatott több tagja is részt vehet majd a felnőttek vb-jén.