Ocsmány módon küldte kórházba ellenfelét a csíkszeredai hokis

Jégkorongblog.hu

15 gól született a jégkorong Erste Ligában két erdélyi csapat, a Gyergyói HK és az SC Csíkszereda összecsapásán, és bár a vendégek a 4-1-re megnyert utolsó harmaddal hosszabbításra mentették a meccset, a hirtelen halálban a Gyergyó talált be Fejes Nándor révén.

Szólhatna a meccs róla, vagy a 15 gólról, mégis egy csúnya jelenet került a figyelem középpontjába. Az első harmadban Szabó Krisztián és Papp Szabolcs kezdett szócsatába, aminek az lett a vége, hogy Papp elgáncsolta ellenfelét, majd amikor Szabó megpróbált felállni, leütötte.

Szabó fekve maradt a jégen, majd hordágyon vitték le, a Jégkorongblog azt írja, a körülményekhez képest jól van.

Pappnak egyszerre két végleges kiállítást írtak be az esetnél, egyet a gáncsolás, egyet pedig a fejre irányuló támadás miatt, de nem fogja ennyivel megúszni, eltiltás is vár rá.

Korábban is előfordult nála a hasonló, a Jégkorongblog szerint kilenc éve hat meccset kellett kihagynia, mert ütővel csapta fejen Meretei Márkót.

Négy meccs után a Gyergyónak és a Csíkszeredának is 8-8 pontja van az Erste Ligában.