Kizárták a félmaratont utcahosszal nyerő futót, mert rossz versenyen győzött

Great Bristol Run / Facebook

Omer Ahmed a hétvégén remek futással, 1:03:08-as idővel nyerte meg a bristoli félmaratont, miközben a második Chris Thompson 1:07:53-mal ért célba.

A szervezők utólag megfosztották a győzelmétől Ahmedet egy szokatlan hiba miatt.

Omer Ahmed ugyanis a 10 kilométeres versenyen indult eredetileg, csak elnézte azt a pontot, ahol kettévált a pálya, rátért a félmaratoni távra. Nem fordult már vissza, lefutotta a hosszabbik számot és nyert is, csakhogy mivel nem nevezett a félmaratonra, így a szervezők a szabályokra hivatkozva kizárták és Thompsoné lett az első hely, írja beszámolójában a Bristol Post.

A szervezők megjegyezték, hogy a teljesítménye így is minden elismerést megérdemel, így szívesen várják a hétvégi manchesteri versenyen, ahol az elitfutók között indulhat majd.