Világbajnokot igazolt a kispadra a Csurgó kézilabdacsapata

Mariano Ortega személyében spanyol edzőt szerződtetett a Csurgói KK férfi kézilabdacsapata.

Elhagyja az NB I-et az egyik legjobb edző
Befutott egy kiugró lehetőség.

A korábbi jobbátlövő a Valladolid, a Teka Santander, a Ciudad Real és az Aragón csapatában játszott. Nyert bajnokságot, Spanyol Kupát és szuperkupát, valamint három alkalommal Kupagyőztesek Európa Kupáját.

A spanyol válogatottban 133 alkalommal lépett pályára, 2005-ben világbajnok volt, de nyert két Európa-bajnoki ezüst- és egy bronzérmet.

A zaragozai Aragón együttesét hat éven át irányította vezetőedzőként, majd a Benfic , a Burgos, majd a Guadalajara trénere volt.

A Csurgó előző vezetőedzője, a szlovén Alem Toskic azért távozott a klubról, mert átveszi az Celje irányítását.

A szakmai stábban további változás nem történt, Ortega munkáját a korábban Spanyolországban is légióskodó Pavlovics Darko és Baranyai Norbert edzőként, Szabó Imre kapusedzőként, Házi Bence pedig erőnléti-edzőként segíti.