Öröm volt nézni, ahogy Kozákék faképnél hagyták a mezőnyt

MTI/EPA/PAP/Adam Warzawa

Három magyar aranyérmet hozott a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság szombati versenynapja:

• Gazsó Alida Dóra kajak egyes 1000 méteren,
  • Kopasz Bálint szintén kajak egyes 1000 méteren, míg
  • Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kajakos duó 500 méteren ért be elsőként a célba.

Gazsó a táv negyedénél a harmadik volt, a felénél is a második, mégis bő két és fél másodpercet adott aztán a második Anamaria Govorcinovicnak. Kopasz remekül kapta el a rajtot, már 250 méter után az élre állt és végig vezetve nyerte meg az aranyérmet. Kozák és Bodonyi a táv felénél még szoros versenyben a második helyen állt, aztán ritmust váltottak, amit a többiek nem tudtak lekövetni, így magabiztos győzelmet arattak. A magyar győzelemnmel véget ért futamokat az M4 oldalán lehet megnézni.

Lucz Dóra ezüstérmes volt kajak egyes 200-on, a Balla Virág, Takács Kincső kenus duó bronzérmet szerzett 500 méteren.