Federer egy kiadósat vitázott a törölközőkről a Roland Garroson

Anne-Christine POUJOULAT / AFP

A nyolcadik helyen kiemelt svájci Roger Federer négy játszmában legyőzte a horvát Marin Cilicet a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyének második fordulójában, csütörtökön.

Három játszmán keresztül nyílt volt a mérkőzés, ekkor a hússzoros Grand Slam-tornagyőztes svájci szettelőnybe került. A negyedik játszmában aztán 2:1-es előnye után elvette Cilic szervajátékát, majd a következő brék már a korábbi világelső győzelmét jelentette. Az összecsapás 2 óra 38 percig tartott. Federer következő ellenfele a világranglistán 59. helyezett német Dominik Koepfer lesz.

Volt egy érdekes jelenet a második szettben, amikor Federer 3:1-es hátrányban volt. Franciául beszélgetett a székbíróval, amíg Cilic a törölközőjével babrált, majd amikor a horvát visszatért a pályára, a svájci odafordult hozzá és az alábbi párbeszéd zajlott le:

Federer: Túl lassan játszom? Nem értem a szabályt…

Cilic: Nem játszol lassan, de párszor várnom kellett rád.

Federer: Értem, de egyik sarokból a másikba mentem a törölközőmért, nem direkt volt!

Cilic: Ez rendben is van, de ezt azért mindig megcsinálod…

Ekkor Federer láthatóan feldúltan, de hátat fordított, majd visszament a pályára, a mérkőzés pedig folytatódott. Később az Eurosportnak elmondta, meglepte és kicsit sokkolta is, ami történt, de aztán visszagondolt a történtekre és beugrott neki, hogy ellenfele már a meccs elején dühös volt rá. Tudja, hogy neki kell alkalmazkodnia ahhoz, aki épp szervál, de nem tudta eldönteni, hogy Cilic sürgette őt, vagy ő maga volt túl lassú, amikor a törölközőjéért ment. Ekkor kérdezte meg a székbírót, aki azt felelte, azt hitte Federer tisztában van azzal, hogy lassítja a játékot. De a svájci szerint ez az egész csak félreértés volt.

A női egyesben címvédő lengyel Iga Swiatek rendkívül könnyedén, 62 perc alatt búcsúztatta a világranglistán hatvanadik svéd Rebecca Petersont. A győztes a következő körben azzal az észt Anett Kontaveittel találkozik, aki hasonlóan simán, mindössze 53 perc alatt bizonyult jobbnak a francia Kristina Mladenovicnál.

Fucsovics párosban is kiesett

Fucsovics Márton az első fordulóban kiesett a férfi párosok versenyében: a magyar játékos és társa, az olasz Stefano Travaglia az első szettben 3:4-es állásnál, a másodikban 2:2 után került brékhátrányba, amely elég is volt az új-zélandi Marcus Daniell és az osztrák Philipp Oswald 16. helyen kiemelt kettősének a magabiztos győzelemhez. Az összecsapást Fucsovicsék harmadik elbukott adogatójátéka zárta.

A magyar teniszező egyesben előbb legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Gilles Simont, majd a második fordulóban három játszmában kikapott az olasz Fabio Fogninitől.

Roland Garros, 2. forduló (a 32 közé jutásért)

páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Marcus Daniell, Philipp Oswald (új-zélandi, osztrák, 16.)-Fucsovics Márton, Stefano Travaglia (magyar, olasz) 6:3, 6:3