Valter Attila minden idők legjobb magyar eredményével zárt a Girón

Josep LAGO / AFP

Egan Bernal nyerte a Giro d’Italia országúti kerékpáros körversenyt, melyen Valter Attila a 14., Dina Márton a 100. helyen végzett összetettben. A vasárnapi záró időfutamon az olasz Filippo Ganna volt a leggyorsabb.

A Tour de France-ot két éve megnyerő kolumbiai Bernal egy másodperc híján kétperces előnnyel várta a finálét Damiano Caruso előtt, ebből mintegy másfelet megőrzött olasz riválisával szemben. A 24 esztendős Bernal második Grand Tour-sikerét ünnepelhette. A pályafutása jelentős részét segítőként töltő 33 éves Caruso megőrizte a második, míg a 2018-as Vuelta a Espanán győztes brit Simon Yates a harmadik helyet.

Valter Attila (Groupa-FDJ) a második Giro d’Italiáját teljesítette, ráadásul a rózsaszín trikót is hordhatta három napig. A tavalyi 27. helye után ezúttal még előrébb végzett a 14. helyével, amely a háromhetes körversenyek történetében minden idők legjobb magyar eredménye összetettben.

A szakaszt az Ineos Grenadiers 24 éves olasz időfutam-világbajnoka, a nyitó egyenkéntin is leggyorsabb Filippo Ganna nyerte úgy, hogy a hajrában hátsó defekt miatt kerékpárt kellett cserélnie. Ezzel sorozatban az ötödik időfutamban bizonyult a legjobbnak a Girón úgy, hogy segítőként végigdolgozta a viadalt Bernalért. Dina Márton kereken századik helyen zárt összetettben.

Bernal a rózsaszín mellett a legjobb 25 éven aluli versenyzőt illető fehér trikót is hazaviheti, míg a pontverseny győztese a háromszoros világbajnok Peter Sagan (BORA-hansgrohe) lett. A hegyi pontversenyben élen záró francia Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën) a kék trikót hódította el a 3410,9 kilométer össztávú viadalon.

Végeredmény – 21. (utolsó) szakasz, Senago-Milánó (30,3 km), időfutam

1. Filippo Ganna (olasz, Ineos Grenadiers) 33:48 perc (53,787 km/h átlagsebesség)