Láncfűrésszel a kézben szaladt két néző a rózsaszín trikós mellett a Girón

Egan Bernal a Giro d’Italia hétfői – lerövidített – királyszakaszát megnyerte, amivel növelte az előnyét az összetett versenyben. Kedden előkerült egy olyan videó az etapról, amely alapján két néző láncfűrésszel a kezében futott pár lépésre a rózsaszín trikóstól. Az persze nem szokatlan, hogy a bringadrukkerek felhívják magukra a figyelmet a nagy versenyeken, de ez azért elég sokkoló látvány volt:

Bernalt mindez nem zökkentette ki, 27 másodperccel nyerte a szakaszt, a végén még arra is volt ideje, hogy levegye az esőkabátját és a rózsaszín trikóban tekerjen át a célovnalon. Kedden szünnapot tartanak a Girón, majd szerdán következik a Canazei és Sega di Ala közötti 193 kilométer megtétele és hegyi befutó vár a mezőnyre. A 104. Giro d’Italia vasárnap Milánóban zárul.