Kovács Tamás/MTI
Sport sport

Janics Natasa vízre szállt, Kozák Danuta viszont nem

Kajak egyes 200 méteren Csizmadia Kolos, kenu egyes 1000 méteren Bodonyi András, kajak kettes 1000 méteren pedig a Béke Kornél, Varga Ádám duó nyerte a szerdai válogatót, írja az MTI.

Janics Natasa óriási visszatérésre készül
Három számban is rajthoz áll a szerda-csütörtöki olimpiai kvalifikációs versenyen.

A versenyzőknek erős szembeszélben kellett küzdeniük a délutáni döntők során, de Csizmadia a futama után úgy fogalmazott, meglepően jól alkalmazkodott a körülményekhez. Mögötte csapattársa, Apagyi Levente, valamint a honvédos Balaska Márk végzett.

A másik kajakos számban Kammerer Zoltán és Gál Péter párosa nem jutott a döntőbe, Varga Ádám és Béke Kornél kettőse közel három másodperces előnnyel nyert. Az előzetesen az esélyesek közé sorolt Dombvári Bence, Noé Zsombor páros hatodik lett.

A kenusoknál Bodonyi András esélyeshez méltó magabiztossággal diadalmaskodott. C-2 1000 méteren nem rendeztek válogatót, tavalyi teljesítménye alapján ugyanis az Adolf Balázs, Fejes Dániel duó már biztos indulója a pótkvalifikációs viadalnak.

Női K-1 500 méteren és C-1 200 méteren a mostani verseny csak tájékoztató jellegű volt, ezzel együtt mindenkinek, aki a május végi olimpiai válogatón is rajthoz akar állni, kötelezően indulnia kellett.

A hosszú kihagyás után még a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa is vízre szállt, az ötszörös ötkarikás bajnok, női K-1 500 méteren olimpiai címvédő Kozák Danuta viszont vállsérülése miatt igazoltan maradt távol.

A kajakosoknál aztán Bodonyi Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, valamint a fiatalabb korosztályt képviselő Gazsó Alida Dóra, Rendessy Eszter és Csikós Zsóka jutott a hatos döntőbe, közülük a szolnokiak világ- és Európa-bajnoka, Bodonyi bizonyult a leggyorsabbnak.

A kenusok sprintszámában nem történt meglepetés, kettős győri siker született a győztes Balla Virág és a második helyen célba érkező Devecseriné Takács Kincső révén. Utóbbi két sportoló csütörtökön már együtt versenyez majd C-2 500 méteren, az a futam már az olimpiára válogat majd.