Máthé Dominik kulcsszerepet vállalt az Elverum kupagyőzelmében

Ehh.no
Ehh.no

Magabiztos, 37-29-es győzelmet aratott az Elverum a Naerbö ellen a Norvég Kupa döntőjében, így Máthé Dominik csapata sorozatban harmadszor nyerte meg a sorozatot.

A bajnokság 5. helyén álló Naerbö abban bízhatott, hogy a sokkal esélyesebb rivális elleni legutóbbi három bajnokiból kettőt is megnyert. Ezúttal azonban csak az első húsz percben tudta tartani a lépést, a félidőben már az Elverum vezetett 19-15-re, a második félidőt két góllal kezdve 21-15-re, majd 30-23-ra növelte előnyét.

A vége 37-29 lett, a győztes csapatban Simen Schönningsen, Thomas Solstad, Alexander Blonz és Máthé Dominik is hat-hat gólig jutott.

Legutóbb a 2000-es évek elején a Sandefjord tudott sorozatban három (sőt, 2001 és 2004 között négy) kupagyőzelmet aratni.