Az első körben elesett egy motorversenyző, rögtön elütötte a mögötte érkező ellenfele

Hatalmas balesettel kezdődött a Moto2-es Portugál Nagydíj vasárnap. Az idény utolsó versenyén Fabio Di Giannantonio a harmadik helyről rajtolt, de nagyon rosszul jött ki számára a lépés és visszacsúszott több pozíciót. Az olasz nagyon agresszíven próbálta visszaküzdeni magát az élre, aminek az lett a vége, hogy az első körben felbukott egy túl szűken vett kanyarban. Mivel mögötte érkezett a mezőny nagyja, elkerülhetetlennek tűnt az ütközés, Nicolo Bulega ráadásul nem a motorját találta el, hanem Di Giannantoniót ütötte el.

A fordulatos versenyben Remy Gardner szerezte meg élete első Moto2-es futamgyőzelmét, a világbajnok viszont az olasz Enea Bastianini lett. A Moto3-asoknál pedig a spanyol Albert Arenas szerzett bajnoki címet. Királykategóriában Joan Mir már a múlt hétvégén biztosította világbajnoki címét.