Beszorult egy motoros a Giro mezőnyébe, majd fellökte az olimpiai bajnokot

Furcsa baleset történt a Giro d’Italia országúti kerékpáros körverseny szerdai, 11. szakaszán: bő 32 kilométerrel a cél előtt egy körforgalom kijáratának belső ívén egy mezőnyben ragadt motoros elütötte hátulról Elia Vivianit.

A videón látszik, hogy a Cofidis kerekese a tömegben haladt, amikor a motoros hátulról lassan nekihajtott a hátsó kerekének, aminek borulás lett a vége.

A 2016-os olimpiai bajnok felállt, megvárta, amíg a segítői új kerékpárt hoztak, és ugyan a csapattársaknak köszönhetően utolérte a mezőnyt, a sprintre már nem maradt ereje és a tizedik lett.

A motorost 500 svájci frank (466 euró) pénzbírsággal sújtották, és kiutasították az idei Giróról.

Az etapot végül a francia Arnaud Démare (Groupama-FDJ) nyerte meg, de az összesített versenyben a portugál Joao Almeida (Deceuninck – Quick-Step) áll az élen. A futamon 60. Valter Attila a 22. helyről folytatja.

Kiemelt fotó: Luca Bettini / AFP