Michelisz gumitaktikája nem sült el jól

A versenyző honlapja arról adott hírt, hogy a szlovákiai időmérőn végre visszatért a Hyundai a WTCR élmezőnyébe, hiszen Michelisz Norbert a márka legjobbjaként a második helyen végzett. Vasárnap három futamot rendeznek, ezek közül az elsőn a Q1 végeredménye alapján dőlt el a rajtsorrend, így a magyar versenyző a hatodik helyről indulhatott, közvetlenül csapattársa, Gabriele Tarquini mögül, de végül

a félig vizes pályán választott gumitaktika – a vegyes gumiválasztás mellett döntött, és hátulra esőgumikat tett fel – nem sült el jól, tapadás hiányában a tizedik helyen végzett.

A Hondájával a szombati időmérőn kicsúszó Tassi Attila Michelisz mögött, a 11. helyen ért célba.

A Zengő pilótái közül Kismarty-Lechner Gábor a 20. lett, Boldizs Bence pedig a boxban állva a 21. helyen zárt.

A második futamot 12:45-kor rendezik (élő: Sport 2, Eurosport 2), a szlovákiai záró versenyt pedig 14:45-kor (élő: Sport 2). Utóbbi a főfutam, amelyen Michelisz a második helyről rajtol majd.