Balázs Attila megnyerte élete első Roland Garros-főtáblás meccsét

Balázs Attila a Roland Garros első körében legyőzte a japán Ucsijama Jaszutakát.

A világranglistán 87. játékos élete első Roland Garros-főtáblás mérkőzésén remekül kezdett, negyedóra alatt már labdája volt 4:0-hoz, összességében tükörsimán hozta az leső játszmát. Ennél szorosabbra sikerült a második szett, 3:2 után viszont Balázs lehengerlő volt, és újabb sikerével már 2-0-ra ment.

A harmadik felvonásban mindkét játékos elvesztette a szerváját, majd 4:5-nél Balázs saját adogatásánál két szettlabdát hárított. Ucsijama ezután elbizonytalanodott, a magyar teniszező pedig kiszerválta a mérkőzést.

Balázs Attila ezzel életében először bejutott egy Grand Slam-tornán a legjobb 64-be.

A második fordulóban Balázs ellenfele a Roberto Bautista-Agut–Richard Gasquet összecsapás győztese lesz.