Elég csúnya véget ért Fucsovics New York-i szereplése

Fucsovics Márton két sima játszmában kikapott Filip Krajinovictól a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett keménypályás tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 84. magyar játékos és a rangsorban 32. riválisa is indiszponáltan kezdett: ugyan Krajinovic megnyerte első adogató játékát, azonban a következő 5 gém a fogadóé lett. A szerb játékos nyugodott meg hamarabb, így 38 perc után úgy nyerte meg 6:2-re az első szettet, hogy Fucsovics mind a négy adogatójátékát elvesztette.

A folytatásban már egyáltalán nem volt azonos súlycsoportban a két teniszező, Krajinovic úgy húzott el 5:0-ra, hogy ellenfele ezalatt mindössze négy labdamenetet nyert meg.

Fucsovics hetedik próbálkozásra először tudta hozni saját szervajátékát, de a következő gémet semmire elvesztette, így mindössze 65 perc után vereséget szenvedett.

Fucsovics így is erőt meríthet a tornából, hiszen a selejtezőből indulva jutott be a legjobb 16 közé, és a jövő heti US Opent a világranglista 66. helyezettjeként kezdheti majd meg.

Hát ilyen a tenisz 🎾. Számomra eddig tartott az idei Cincinnati ATP 1000 torna. Az 5. mérkőzésemen, Filip Krajinovic ellen nem tudtam az előző jó formát felmutatni, ő pedig szinte minden helyzetből irányított, sehogy nem tudtam nyomást helyezni rá. 6:2 6:1-re elvesztettem ezt a meccset. Köszönöm a késői kitartó szurkolást, de nincs megállás, profi sportoló vagyok, készülünk a jövő héten kezdődő Grand Slamre itt New Yorkban, úgyhogy majd jelentkezem