Az oroszokat is elverte, Eb-elődöntős a pólóválogatott

Bejutott a budapesti olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság elődöntőjébe a magyar férfi vízilabda-válogatott. Märcz Tamás csapata szerdán Oroszországot verte 14-10-re és majd Montenegróval játszik a négy között.

Zalánki góljával indult a mérkőzés, ugyanakkor a magyar válogatott nem tudott komolyabban ellépni az orosz csapat ellen, egy negyed után 3-2-re, félidőben pedig 6-5-re vezettünk. Úgy tűnt, hogy a harmadik játékrész hozhatja meg az áttörést, Varga Dénes gólja után ugyanis már 10-6-ra vezettünk, de az utolsó felvonásnak már ismét úgy vághattunk neki, hogy csak kettő volt közte.

Hárai fórból, majd Manhercz egyenlő létszámnál volt eredményes a negyed elején, majd egy orosz kapufa után Varga is betalált, amivel lényegében el is dőlt a mérkőzés. Innentől kezdve tényleg nem volt visszaút az egyébként végig nagyot küzdő orosz csapatnak, 14-10-re nyertünk.

A magyar válogatott az elődöntőben az olaszokat búcsúztató Montenegróval találkozik majd. A másik ágon spanyol-horvát összecsapás lesz.

Az olimpiai kvalifikációs viadalon egy kvóta szerezhető. A már biztos tokiói indulók közül a címvédő, Rióban aranyérmes szerbek és a világbajnok olaszok búcsúztak, rajtuk kívül a világbajnoki ezüstérmes, elődöntős spanyolok ötkarikás részvétele biztos.

Eredmény – vízilabda-Eb, negyeddöntő

Magyarország-Oroszország 14-10 (3-2, 3-3, 4-3, 4-2)

gólszerzők: Manhercz, Varga Dé. 3-3, Zalánki, Angyal, Vámos 2-2, Erdélyi, Hárai 1-1, illetve Merkulov, Kiszeljov 3-3, Harkov, Gyerevjankin, Nagajev, Asajev 1-1