Fucsovics lendületben maradt, eddig remekel az AusOpenen

Fucsovics Márton a 32 közé jutott a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután szerdán a második fordulóban jobbnak bizonyult az olasz Jannik Sinnernél.

Babost 68 perc alatt elintézték Melbourne-ben
A magyar teniszező egyesben már az első fordulóban kiesett.

A világranglistán 67. helyen álló magyar teniszező 2 óra 16 percet töltött a pályán a 18 éves U21-es világbajnok Jannik Sinner ellen. Az első szettben kétszer is elvette az olasz adogatását (igaz, egyszer a sajátját is elveszítette), a második hasonlóképpen alakult, így 6:4, 6:4 után már a továbbjutás volt a cél a harmadik játszmában.

Sinner egy brékkel nyitott, és ugyan Fucsovics gödörbe került, 3:3-nál utolérte ellenfelét, és ha már lendületet vett, akkor a következő három játékot hozta, és végül 6:4, 6:4, 6:3-ra győzött.

A harmadik fordulóban az amerikai Tommy Paul következik, aki 4 óra 25 perces óriási csatában 6:4, 7:6, 3:6, 6:7, 7:6-ra verte a 18. kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot

Australian Open, férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért)

Fucsovics Márton-Jannik Sinner (olasz) 6:4, 6:4, 6:3
Tommy Paul (amerikai)-Grigor Dimitrov (bolgár, 18.) 6:4, 7:6 (8-6), 3:6, 6:7 (3-7), 7:6 (10-3)

Kiemelt fotó: Manan VATSYAYANA / AFP