Női kézi: a Siófok megverte a Győrt

Az eddig hibátlanul menetelő Győr 34-29-re kikapott a női kézilabda NB I-ben a Siófoktól.

Pedig nem így indult a mérkőzés, több mint öt perc után, 0-3-nál dobta az első gólját a siófoki csapat, amely azonban innentől hatot rámolt be zsinórban. 11-6 is volt már az állás, innen jött vissza egygólos különbségre a címvédő, ám a szünet megsorozta ellenfelét a házigazda.

30 perc után 21-12-re vezetett a Siófok.

Lassú felzárkózásba kezdett a Győr, az 54. percben már csak négy perc volt közte, de Andrea Kobetic két gólja és Szikora Melinda védése lényegében eldöntötte a meccset, 34-29-re nyert a Siófok. Nerea Pena, Gnonsiane Niombla, Kobetic és Tomori Zsuzsanna is 5-5 gólt vállalt a sikerből.

A Győr tétmeccset legutóbb 2018. január 26-án veszített, méghozzá a BL középdöntőjében a román CSM Bucuresti otthonában. A magyar bajnokságban 2017. október 31-én a Ferencváros győzte le az ETO-t legutóbb. A Fradin kívül utoljára a DVSC verte bajnokin a Győrt, még 2008-ban.

A Ferencváros nagyon szoros meccsen nyomta le egy góllal az Érdet, Bíró Blankának védeni kellett az utolsó másodpercekben a győzelemhez.