Kapás utolsó lett, egy világcsúcs megdőlt az ISL-döntőn

Las Vegasban rendezik az idén létrehívott új úszósorozat, az International Swimming League döntőjét. A sorozat megszületésében fontos szerepet játszó Hosszú Katinka csapata nem jutott be a legjobb négy közé, Kapás Boglárka viszont ott volt a mezőnyben a London Roar színeiben.

Hosszú Katinka úszócsapata nem jutott el Las Vegasba
Az Iron csak a harmadik legjobb európai lett az ISL-viadalon. De lesz magyar a fináléban.

A 200 m pillangón idén nagymedencés világbajnoki címet szerző Kapás 200 háton indult a rövid pályán rendezett döntő első napján, de 2:12.67 perces idejével nem tudott senkit sem megelőzni, így nyolcadik lett a futamában, amit Kathleen Baker nyert meg.

Született egy világcsúcs is, férfi 50 m gyorson az amerikai Caeleb Dressel 20.24 másodperces idővel győzött. A korábbi rekordot a most a második helyen záró francia Florent Manadou tartotta a 2014 decemberében úszott 20.26-tal.

Dressel 100 m pillangón is elsőként csapott célba, és 4×100-as vegyesváltóval egy bronzérmet is begyűjtött. 19 versenyszám után így ő vezeti a pontlistát Nic Fink és Sarah Sjöström előtt.

A csapatok közül az Energy Standard vezet 219 ponttal, Kapásék a harmadik helyen állnak 202 ponttal.