Románveréssel kezdte a csurgói kézilabdacsapat a selejtezőket

Két góllal győzött a Csurgó a romániai Konstancában a férfi kézilabda EHF Kupa selejtezőjének második fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén.

A hazaiak az első félidőben 2-1-nél vezettek utoljára, mivel a magyar csapat remek játékkal fordította, sőt 11-4-re meg is tudott lógni ellenfelétől. A folytatásban a románok azért belehúztak, így szünetig fel tudtak zárkózni három gólra (9-12).

Szünet után továbbra is inkább a Constanta akarata érvényesült, előbb visszajött a meccsbe, majd 19-18-nál már vezetett is, de megrázta magát a Csurgó és egy kiváló 6-1-es szériával eldöntötte a meccset. A visszavágót egy hét múlva rendezik Csurgón.

A Tatabánya és a Balatonfüred a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz.