Óriási siker: a veszprémi juniorok győztek a SEHA Ligában

A Telekom Veszprém 26-23-ra győzött az orosz Szpartak Moszkva otthonában a férfi kézilabda SEHA Liga alapszakaszának keddi játéknapján.

A magyar klub az orosz fővárosban a sűrű versenyprogram miatt a másodosztályú (NB I/B-s) juniorcsapatával szerepelt, amelyet a felnőtt keret tagjai közül Borut Mackovsek és Székely Márton erősített. A veszprémiek ennek ellenére remekül kezdtek, nyolc perc alatt hat gólt dobtak és egyet sem kaptak. Székely egy ideig bravúrosan védett (4-10), de a Szpartak egy 8-1-es sorozattal fordított, és lendületét Gulyás Péter vezetőedző időkérése sem tudta megtörni.

A második félidő elején ismét négy gólra növelte a különbséget a Veszprém, és bár az oroszok 23-23-nál megint egyenlítettek, a vendégcsapat a végjátékban taktikusan kézilabdázott és bravúrral nyert.

A Veszprém három meccs után százszázalékos a regionális nemzetközi sorozatban.