Medveczky Erika másodjára védte meg világbajnoki címét

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon Medveczky Erika és Hagymási Réka szerzett az ép magyar versenyzők közül először világbajnoki címet. A délután során Lucz Anna és Kiss Blanka bronzérmet szerzett K-2 200 méteren, Hajdu Jonatán és Fekete Ádám pedig a C-2 500 méteren ért be másodikként.

Kiss Péteré az első magyar arany a kajakvébén
A mindössze 16 éves parakajakos nagyon hálás volt a közönségnek, amely sokat segített neki a végén.

Hagymási Réka és Medveczky Erika a női kajakpárosok ezer méteres versenyében szinte rögtön élre állt, a németek egy darabig tartani tudták a tempót, de féltávnál majdnem egy hajóhossz volt már a magyarok előnye. A hajrában aztán minden eldőlt, a magyar hajó esélyt sem adott az ellenfeleknek.

Hagymási második vb-címét szerezte, Medveczky pedig úgy nyert hatodjára aranyérmet, hogy sorozatban másodjára védte meg a világbajnoki címét – 2018-ban Csipes Tamarával, 2017-ben Farkasdi Ramónával az oldalán lett első.

Lucz és Kiss is jól elkapta rajtot, száz méternél még második helyen lapátoltak a mieink. A szlovák hajó azonban rákapcsolt és bár a fehéroroszokat nem tudták beérni, a magyarokat pont sikerült: mindössze hét századdal ért csak be gyorsabban a szlovák hajó! Lucz és Kiss így végül harmadik helyen zárt K-2 kétszáz méteren.

Férfi C-2 ötszáz méteren Hajdu Jonatán és Fekete Ádám végig az élmezőnyben lapátolt és bár a kínai kenusok villámgyorsan lelépték a mezőnyt, a második helyre végig kiváló esélye volt a magyar párosnak. A mieink ráadásul a hajrára el is tudtak húzni, így az addig veszélyeztető spanyol hajónak csak a bronzérem jutott, Hajdú és Fekete pedig második helyen ért célba.

Férfi kenupárosok 200 méteres számában Korisánsznky Dávid és Mike Róbert nem kapta el jól a rajtot és bár nagy hajrába kezdett a magyar duó, nem sikerült a nyolcadik helynél előrébb jutni.

Női 1500 méteres kenusok között Bragato Giada is indult, méghozzá nem is rosszul de apránként visszaszorult a hatodik helyre. Csakhogy a magyar versenyzőnek még volt egy kis tartalékja és egy helyet javítva végül ötödikként ért célba.

Dombvári Bence rajtja is jól sikerült 500 méteren a férfi kajakosok között, de hiába próbált negyedik helyről hajrázni, Tom Green visszaelőzte, így végül a magyar ötödik helyen végzett.

Utoljára a férfi kajak négyes 1000 méteres fináléjában szálltak vízre magyar versenyzők, a hazai hajóban Erdőssy Csaba, Tóth Dávid, Kulifai Tamás és Kós Benedek ült. A magyar négyes az élmezőnyben volt a futam elején, de féltávnál a németek elöl, a fehéroroszok pedig hátul kezdtek hajrázni. Az utolsó 250 méteren ötödik helyen lapátolt a magyar négyes és a nagy küzdelem meghozta a gyümölcsét, sikerült visszavenni a fehéroroszoktól a negyedik helyet.