Lochte újra aranyérmes, testhosszal verte a mezőnyt

Ryan Lochte megszerezte első győzelmét visszatérése után: 1:57.76 perccel nyerte a 200 méteres vegyesúszást az amerikai bajnokságon. A 35 éves, hatszoros olimpiai bajnok első bajnoki címét gyűjtötte be 2014 óta, írja az MTI.

Eljött egy pont az életemben, amikor változtatni kellett. Már nem az az ember vagyok, aki két vagy három éve voltam

– nyilatkozott győzelme után.

Lochte-nak intravénás infúzió alkalmazása miatt kellett kihagynia 14 hónapot. Ez már a második eltiltása volt, ugyanis a riói olimpiát követően tíz hónapra büntették, miután – három társával – a játékok alatt a brazil városban megrongált egy benzinkutat, és összetűzésbe került az alkalmazottakkal. A történteket követően azt állította, hogy fegyveres rablótámadás érte őket, a videofelvételek alapján azonban kiderült, hogy nem mondott igazat. Azóta felnőtt versenyen nem állt rajthoz.

Az amerikai úszó célja most az, hogy jövő nyáron érmet nyerjen a tokiói olimpián, azt azonban még nem döntötte el, mely versenyszámokra fókuszál majd.

Nyitókép: Lachlan Cunningham/Getty Images