A magyar úszók bearanyozták a 2019-es nyarat

Minden idők egyik legjobb eredményét érte el Magyarország a kvangdzsui vizes világbajnokságon, miután Hosszú Katinka két, Kapás Boglárka, Milák Kristóf (világcsúccsal) és a nyíltvízi úszó Rasovszky Kristóf egy-egy aranyérmet nyert. Amelyik magyar dobogóra állhatott, az meg is nyerte az adott számot, ezüst és bronz most nem került a gyűjteménybe. Ennél jobban csak 1991-ben, Perth-ben szerepeltek a magyarok, amikor Egerszegi Krisztina (100 és 200 m hát), Darnyi Tamás (200 és 400 m vegyes), Rózsa Norbert (100 m mell) összesen öt aranyat szállított. Most a legjobb képekkel tekintünk vissza az idei vizes vébére.
A későbbi negyedik helyezett Rasovszky Kristóf a férfi nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a 18. vizes világbajnokságon, a dél-koreai Joszuban. Rasovszky Kristóf 5 kilóméteren aranyérmet szerzett. Fotó: Kovács Tamás / MTI
A francia szinkronúszó csapat szabadprogramja. Fotó: François-Xavier Marit / AFP
Hosszú Katinka a kvangdzsui vizes világbajnokság női 400 méteres vegyesúszásának előfutamában. Fotó: Patrick B. Krämer / EPA / MTI
Kapás Boglárka a női 200 méteres pillangóúszás döntője után, melyen óriási hajrával aranyérmet nyert. Fotó:Oli Scarff / AFP
A francia Fantine Lesaffre a nők 400 méteres vegyesúszó számában. Fotó: François-Xavier Marit / AFP
Milák Kristóf örül, miután óriási világcsúccsal lett aranyérmes a 200 méteres férfi pillangóuszás döntőjében. A 19 éves magyar versenyző 1:50.73 perces idővel csapott célba, ezzel Michael Phelps 2009-es, 1:51.51-es rekordját adta át a múltnak. Fotó: Kovács Tamás / MTI
Fotó: Oli Scraff / AFP
A győztes kínai Szun Jang a férfi 200 méteres gyorsúszás döntője után. Fotó: Kovács Tamás / MTI
Jakabos Zsuzsanna a női 400 méteres vegyesúszás előfutamában. Fotó: Kovács Tamás / MTI
Bernek Péter edzés után felveszi köntösét két nappal az úszóversenyek kezdete előtt. Fotó: Kovács Tamás / MTI

A magyar válogatott játékosai a férfi vízilabda torna elődöntőjében játszott Magyarország – Olaszország mérkőzésen. Fotó: Kovács Tamás / MTI
Késely Ajna a női 1500 méteres gyorsúszás döntőjében. Fotó: Kovács Tamás / MTI
A későbbi győztes, az amerikai Caeleb Dressel koncentrál a férfi 50 méteres gyorsúszás döntője előtt. Fotó: Kovács Tamás / MTI
Az amerikai Steve Lo Bue gyakorlata az óriás toronyugró számban. Fotó Oli Scraff / AFP
Bill May és Natalia Vega Figueroa szinkronúszás gyakorlata. Manan Vatsyayana / AFP
Az olasz vízilabdacsapat játékosai miután megnyerték a tornát. Fotó: Oli Scraff / AFP
Fotó: Ed Jones / AFP
Fotó: François-Xavier Marit / AFP
Fotó: Manan Vatsyayana /  AFP

Kiemelt kép: Kovács Tamás / MTI