Döntőbe jutott a női 4×200 méteres gyorsváltó a vizes vébén

A női 4×200 méteres gyorsváltó bejutott a döntőbe, egyben olimpiai kvótát szerzett csütörtökön a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek ötödik napján.

A magyar csapatot Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka alkotta, amely futamában negyedik lett 7:55.40-es idővel ésösszesítésben a hetedik helyen jutott fináléba. A váltó tagjai közül Verrasztó eredetileg szerepelt a 100 gyors rajtlistáján is, azonban egyéniben végül nem ugrott medencébe.

Ez volt a célunk, egyikünk sem úszik mást délután, így csak erre kell koncentrálnunk

– nyilatkozta Hosszú Katinka az előfutam után.

A férfiaknál Telegdy Ádám 200 méter háton 1:57.20 perces idejével hatodik helyen jutott tovább az elődöntőbe.

Szerintem ez egy nagyon jó kis reggeli úszás volt, az elején könnyedén kezdtem, a vége viszont azért már fájt. Délután már mindenképpen egy egyéni csúcs kell ahhoz, hogy döntőbe kerüljek

– nyilatkozta a 23 éves Telegdy, akinek legjobbja 1:56.29.

Kétszáz mellen pedig Horváth Dávid állt rajthoz, a szám 2013-as junior világbajnoki ezüstérmese 2:12.83 perces eredménnyel a 29. helyen fejezte be szereplését.

Kiemelt kép: MTI/Kovács Tamás