Csodálatos történet derült ki a magyar úszóvilágbajnokról

Rasovszky Kristóf bearanyozta a szombati napot, miután megnyerte a nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyét a Dél-Koreában zajló vizes világbajnokságon.

Rasovszky Kristóf történelmi aranyat nyert a vizes vébén
A többiek nem bírták tartani a tempóját a hajrában. Székelyi Dániel hatodik lett.

A Nemzeti Sport Online csodálatos sztorit osztott meg Rakovszkyról, aki bebizonyította, hogy nem csak nagy bajnok, de nagyszerű ember is.

5 kilométeren a szudáni Mohamed Ibrahim lett az utolsó, aki a magyar győztestől 12 perccel elmaradva végzett a 61. helyen. Ibrahim saját pénzén utazott a vébére, és hajnalban érkezett meg a verseny helyszínére.

Rasovszky sajtótájékoztatója után egy brazil újságíró számolt be Ibrahim sztorijáról, és megkérte a világbajnokot, hogy váltson pár szót az afrikai versenyzővel.

A magyar úszó a saját aranyérmét Ibrahim nyakába akasztotta, majd a közös fotó elkészülte után azt mondta neki, mindenki bajnoknak számít, aki teljesíti a távot.