Uszonyos úszóink úgy gyűjtik az érmeket, mintha nem lenne holnap

Varga Krisztina ezüstérmet szerzett a 200 méteres női uszonyos gyorson a görögországi Joáninában zajló uszonyosúszó Európa-bajnokságon, pénteken. A magyar úszó mindössze négy tized másodperccel maradt el a győztes orosz Marija Patlaszova mögött.

A férfi mezőnyben az újonc Lengyeltóti Bence kellemes meglepetést okozott, és Stadler Bencével kiegészülve délután szintén úszhatott. Lengyeltóti végül a 6., míg Stadler a 8. helyen zárt.

Az érettségi után már az is csoda, hogy bekerültem a döntőbe

– mesélte Stadler a szövetségnek a verseny után.

A 200 méteres férfi felszíni előfutamán Bukor Ádám első helyen végzett, a döntőben végül 5. helyezést ért el. Hamlin Matthew 1500 méteres felszíniben végül a 11. helyen zárt.

A tavalyi Eb-n huszonkét érmet gyűjtöttek a mieink, idén is jól állunk, Varga Krisztina ezüstje már a hatodik dobogós helyezés. A csütörtöki nyitónapon egy arany-, három ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyarok.