Roland Garros: 2013 óta nem történt hasonló Nadallal

Rafael Nadal, a Roland Garros tizenegyszeres bajnoka négyjátszmás győzelemmel jutott nyolcaddöntőbe pénteken Párizsban.

A spanyol szupersztár az első szettben valósággal leütötte a pályáról ellenfelét, a belga David Goffint: adogatóként mindössze egy pontot veszített, miközben kétszer is elvette riválisa szervajátékát. A 27. helyen kiemelt Goffin a második játszmában már nagyobb ellenállásra kényszerítette a korábbi világelső spanyolt, majd a harmadik felvonásban egyszer brékelni is tudott, így két órányi játék után még nem dőlt el a mérkőzés.

Érdekesség, hogy Nadallal 2013-ban történt meg utoljára, hogy a Garroson az első három meccs valamelyikén szettet vesztett – akkor rögtön az első meccsen, Daniel Brandsnak sikerült a nyitószetett elcsípnie.

A negyedik felvonásban aztán Nadal  már nem hibázott, és 2 óra 51 perc alatt bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol az argentin Juan Londeróval (78.) találkozik majd.

Eredmények, Roland Garros:

Nadal (spanyol, 2.)-Goffin (belga, 27.) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Mayer (argentin)-Mahut (francia) 3:6, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (7-3)
Federer (svájci, 3.)-Ruud (norvég) 6:3, 6:1, 7:6 (10-8)
Nisikori (japán, 7.)-Györe (Djere, szerb, 31.) 6:4, 6:7 (6-8), 6:3, 4:6, 8:6
Paire (francia) – Carreno-Busta (spanyol) 6:2, 4:6, 7:6 (7-1)-nél Carreno-Busta sérülés miatt visszalépett
Klizan (szlovák)-Pouille (francia, 22.) 7:6 (7-4), 2:6, 6:3, 3:6, 9:7

Kiemelt fotó: Quality Sport Images/Getty Images